fbpx

Kolagén je prírodný proteín, z ktorého je tvorená podstatná časť sústavy ľudského tela a je to základná zložka v tvorbe spojivového tkaniva. Kolagén tvorí 30 % hmotnosti bielkoviny človeka, 10 % celkovej hmotnosti človeka a až 70 % našej kože. Vďaka kolagénu si zachovávajú jednotlivé orgány a tkanivá svoju silu a pružnosť a elasticitu. Kolagén je súčasťou šliach, väzivových tkanív, kĺbov, svalov, vlasov, kože a tiež samotných orgánov v tele.

Prirodzená produkcia kolagénu dramaticky klesá s pribúdajúcim vekom po 25 roku života telo postupne začína strácať túto schopnosť a po 40 roku ho telo netvorí už takmer vôbec. Nízka produkcia kolagénu je jednou z príčin predčasného starnutia, vráskavej a nepružnej kože. Nedostatok kolagénu sa teda môže prejaviť už po 25. roku života tvorbou prvých vrások, matnými vlasmi a ich vypadávaním, zníženou kvalitou nechtov a oslabením svalstva. Preto užívanie kolagénu ako doplnku výživy podporí prácu buniek tvoriacich ľudské tkanivo a môže v značnej miere zlepšiť stav pokožky, vlasov a nechtov, kostí, šliach, kĺbov a svalov. Teda celkovo ovplyvniť a zlepšiť váš život a jeho radostnejšie a spokojnejšie prežívanie.

Tvorbu kolagénu významne podporí súčasné užívanie vitamínu C, pretože len dostatok vitamínu C v tele má schopnosť zvýšiť produkciu kolagén a elastínu (hlavná zložka pružných vlákien), vďaka ktorým si pokožka udržuje mladistvý vzhľad. Preto v SPIRIT COLLAGENE najdete až 1000mg vitamínu C na jednu dennú dávku a nielen to…

Červenova 491/16
949 01, Nitra

Spirit Nutrition produkty vo Vašom obchode, salóne
- staň sa našim partnerom

Prihláste sa k odberu noviniek emailom

(c) Všetky práva vyhradené